Genesis mining recenze – těžba kryptoměn v cloudu

Genesis mining je jednou z nejznámějších společností pro těžení kryptoměn v cloudu. Portál umožňuje těžit Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Monero, Zcash a Dash. Platforma byla založena v roce 2013, což je vzhledem k mladému životu kryptoměn poměrně dlouhá historie. V současnosti portál sdružuje přes 500 000 uživatelů a nechybí ani solidní hodnocení, jak od investorů, tak v médiích.

V tomto článku se podíváme na těžbu z pohledu investora. Zmíníme síly i slabiny jak portálu Genesis mining, tak (cloud) miningu obecně.

Těžba vs. nákup kryptoměn

Nejdříve si dovolím malé upozornění. Každý, kdo zvažuje těžbu Bitcoinu by měl zpozornět. Ukazuje se, že nákup těžební síly se může, ale nemusí kupujícímu vyplatit v takové míře, jako prostý nákup. Čím dál více investorů tedy doporučuje zakoupit Bitcoin přímo například přes burzu Coinmate.io. Je to i z toho důvodu, že těžební kapacity jsou z důvodu velkého zájmu často vyprodané.

Tuto burzu jsem recenzoval v samostatném článku zde.

Těžba jako taková je však s většinou kryptoměn neodmyslitelně spjata. Už od malé částky si lze osahat fungování Bitcoinu či jiných měn z pohledu těžaře, nikoliv pouze z pozice uživatele, což může být nejen zábavné, ale i poučné a profitabilní. Mějte však vždy na paměti, že i když mohou být kryptoměny dlouhodobou budoucností, obchodování s nimi je vysoce spekulativní a volatilní. Vsadit si celoživotní úspory na některou z kryptoměn může více připomínat sázku do loterie, než promyšlenou investici. Proto doporučuji riskovat jen takové množství peněz, které můžete skutečně postrádat.

Genesis mining recenze

Genesis mining disponuje skutečným hardwarem. Může to na začátek recenze znít jako banální a samozřejmé tvrzení, ale v době, kdy je 95% portálů pro těžbu v cloudu podvodem a letadlem pro snadné získání peněz z kapes potenciálních těžařů, je tento portál tak trochu přístavem bezpečí. Na webu portálu si lze prohlédnou reálná videa i pročíst recenze z tisku.

Registrace je poměrně rychlá a bezproblémová, po zakoupení balíčku je zapotřebí platbu potvrdit a schválit účet, což u mě proběhlo ještě tentýž den. Hned druhý den jsem získal svou první odměnu za těžení. Uživatele by nemělo zaskočit, že při platbě kartou budou výplaty portálem dočasně pozdrženy po dobu 30 + 2 dny. Výplaty uvidíte ve vaší administraci a následně budete samozřejmě vyplaceni. Výplata bude dále zasílána automaticky v případě dosažení minimální částky určené pro výplatu, která je dána pro každou kryptoměnu určena samostatně.

Registrovat se na Genesis mining   

Bohužel, k samotnému nákupu se váže ještě jedna nevýhoda. Cloud mining je velmi oblíbený a jednotlivé nabídky jsou často z důvodu velkého zájmu vyprodány (Out of stock), nezbývá, než to zkusit další den, nebo si pro těžbu zvolit jinou z kryptoměn. Genesis mining jich nabízí celkem 6:

  • Bitcoin
  • Dash
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Monero
  • Zcash

Genesis mining a délka těžby

Kromě balíčků tří základních velikostí s různou cenou si lze navolit i Custom plan, čímž lze zvolit kompromis. Každý balíček je aktivní buď na předem určenou délku – např. 2 roky (Etherum, Monero), nebo do té doby, dokud se vyplatí – tedy, než náklady za energie a provoz převýší vaše výdělky. V momentě, kdy se tak stane, by měl kontrakt běžet dalších 60 dní. Pokud nenastanou lepší podmínky (změna ceny kryptoměny / náročnosti těžby) a denní výdělek nepřevýší za tuto dobu náklady, kontrakt bude ukončen.

U kryptoměn, které předem nemají stanovenou délku smlouvy (Bitcoin, Litecoin…) je nutné zmínit poměrně zásadní slabinu Genesis mining – nikde v administraci neuvádí náklady za jednotlivé režie a pro investora je celý portál v tomto smyslu poněkud netransparentní. Je tedy předem těžké si udělat představu, jak dlouho bude smlouva a tím i těžba aktivní. Toto je jedno z největších rizik těžby – odhadnout, jakým způsobem se bude v čase vyvíjet náročnost a cena je prakticky nemožné.

Ještě krátce k délce smluv. U portálu Hashing 24, kde lze těžit Bitcoiny jsou sice jednotlivé smlouvy doživotní, ale i tam se jednou těžba přestane vyplácet. Podmínkou je mít částku potřebnou k uživení výkonu k dispozici na účtu, jinak se těžba přeruší. Stejným způsobem je to tedy řešeno i jinde.

Mining allocation

Pravděpodobně jednou z největších výhod portálu je možnost čerpat vytěženou měnu v jiných kryptoměnách. Tuto volbu lze v čase dynamicky měnit v závislosti na tom, kde se těžba aktuálně vyplatí. Tímto způsobem si může těžař snadno změnit způsob, jakým bude vyplácen a může lépe diverzifikovat.

Těžební sílu lze rozkládat po 5% a v tomto konkrétním případě se jedná o výpočetní sílu Bitcoinu. Podobně to lze nastavit pro Litecoin, Ethereum a tak dále…

genesis mining - mining distribution
Rozvržení těžící síly a příjem více kryptoměn.

Způsob práce s těžební silou je tedy vcelku zajímavý. Teoreticky lze tímto způsobem značně zvýšit návratnost celé těžby. Tedy za předpokladu, že investor bude chtít přijímat výplatu v jiné kryptoměně.

Ke každé měně si samozřejmě lze v administraci nastavit separátní peněženku, kam portál zašle v případě překročení minimální částky výplatu.

Výplaty do Litecoin peněženky

Genesis mining – promo kód: qzI1JM

Při nákupu nového balíčku lze zadat promo kód, kterým lze ušetřit nějakou tu korunu. Pokud jste o výhodnosti těžby přesvědčeni a láká vás si něco podobného zkusit, při zadání následujícího promo kódu získáte slevu 3% na libovolnou službu od Genesis mining.

Registrovat se na Genesis mining   

Promo kód: qzI1JM

Závěr a hodnocení

I přes některé nedostatky lze portál považovat za jednu z nejlepších možných voleb, pokud jde o těžbu přes cloud. Na nezávislém portálu TrustPilot získal Genesis mining rating 7,4/10, což je na tento segment skvělé ohodnocení.

Nezávislí recenzenti zmiňovali jako síly portálu komunikaci a důvěryhodnost. Mezi slabé stránky patří předem nejistá návratnost a v tomto ohledu i netransparentnost okolo délky těžby. Předem tedy nelze přesně říci, jak dlouho se časově neupřesněné kontrakty budou vyplácet. To koneckonců závisí na mnoha proměnných, jako cena kryptoměny a od ní se odvíjející hash rate.

Genesis mining představuje rychlý a nenáročný způsob, jak začít s těžbou – a to se všemi výhodami i nevýhodami, které mining jako takový obnáší. Nemusíte si kupovat vlastní stroj za 40 tisíc korun, pokud si budete chtít mining pro zábavu vyzkoušet. To, zda se výkon vyplatí, či nikoliv si musí každý zvážit sám. Pro ostatní investory a spekulanty, kteří se nechtějí zdlouhavou těžbou zabývat je tu vždy jistá možnost kryptoměny nakoupit přímo a držet je.

Pro tyto účely jsem zrecenzoval také kryptoměnovou burzu Coinmate.io. Více v samostatném článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *