Hashing24 – jednoduchý portál pro těžbu Bitcoinů

Nedávno jsem se zabýval společností Genesis Mining, dnes bych se chtěl podívat na portál Hashing24, který nabízí těžbu Bitcoinů v cloudu. Portál je extrémně jednoduchý na správu a nenabízí žádné další přidané funkce oproti svému konkurentovi. Na druhou stranu je však transparentnější co se týče poplatků.

Hashing24 a transparentnost

Když jsem nedávno recenzoval portál Genesis mining, jedna z mých hlavních výtek k tomuto portálu byla netransparentnost, co se týče poplatků a nákladů. Kontrakty běží, dokud je to výhodné a uživatel jen těžko odhadne, kdy se tak stane a za co vlastně platí. Hned na úvod tedy plusový bodík pro Hashing24, ti to mají myslím vyřešeno o dost lépe.

Druhá věc však je, že zatímco Genesis mining disponuje vlastním hardwarem, Hashing24 spoléhá na externí dodavatele výkonu – např. Bitfury. Jakkoliv je toto partnerství potvrzené, pro uživatele to samozřejmě znamená náklady navíc, protože musí zaplatit další mezičlánek.

Cena kontraktu

Na Hashing24 lze zakoupit pouze balíčky pro těžbu Bitcoinů. V žádné jiné měně těžit nelze. V současné době je výkon vyprodaný z důvodu velkého zájmu. Já nakoupil zkušební výkon 0,5 TH/s za cenu 100,56 dolaru. V tabulce je vidět, že aktuální zisk je 0,0052 BTC, nicméně nákup jsem provedl před 1,5 měsíci za cenu 0,038BTC. Ještě si tedy musím hodně počkat, abych se vůbec dostal do plusu. A otázkou samozřejmě je, zda se to vůbec někdy stane, protože odměny se v čase určitě budou snižovat a i když cena Bitcoinu bude růst, pořád to nemusí být tak výhodné jako nákup kryptoměn přímo – například přes burzu Coinmate.io.

V přehledné tabulce je vidět vše i náklady za jeden den v ceně 0,165 dolaru. Tyto náklady jsou následně rozpočítané i v Bitcoinech. Odpovídají vzrůstům i poklesům hashing rate.

Hashing24 – pozor na poplatek za výběr

Portál má příjemně udělané rozhraní. Naštvalo mě však, že nikde předem viditelně neavizují, kolik zaplatíte za převod do bitcoinové peněženky.

Poplatek za výběr je 0,001 BTC.

Což při současném kurzu Bitcoinu 4600 dolarů je něco kolem 100 korun. Holt je to cena za současnou průchodnost sítě. Převod na peněženku by měl být realizován následující den. Jsem zvědavý, zda poplatky klesnou s následujícími upgrady Bitcoinu.

Závěr

Rád bych o Hashing24 napsal ještě o kus více. Portál je však velmi jednoduchý a prakticky nenabízí nic jiného, než nákup nových kontraktů a administraci pro sledování výdělků. Je určen speciálně pro těžbu Bitcoinu v cloudu a jiné kryptoměny nejsou podporovány. Jednoduchost však může někomu vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *